Wrześniowa tematyka zajęć w klasach 1-3 i oddziałach przedszkolnych zainspirowała nas do zorganizowania zajęć praktycznych w prawdziwym lesie. Chcieliśmy poznać pracę leśniczego, budowę lasu i jego mieszkańców. O tym wszystkim dowiedzieliśmy się od opiekuna lasu Bachowiec w Kaniowie pana Józefa  Bałysa.

     Po krótkim powitaniu wyruszyliśmy w głąb lasu. Szliśmy po miękkiej ściółce pełnej liści i mchu. Najpierw dotarliśmy do paśnika, gdzie dla saren były przygotowane lizawki. Dalszy spacer to leśny tor przeszkód. Szliśmy ścieżkami, po których chodzą sarny, jelenie i dziki. Staraliśmy się przeskakiwać przez gałęzie, przechodziliśmy przez zwalone drzewa, pokonywaliśmy wzniesienia i ostrożnie schodziliśmy w dół. Po drodze nauczyliśmy się rozpoznawać trzy drzewa: dąb, buk i grab. Pan leśniczy zaprowadził nas do najwyższego drzewa w lesie, którym był modrzew oraz najgrubszego, którym był dąb szypułkowy. Po zmierzeniu jego obwodu okazało się, że ma 5m i 50cm. Widzieliśmy też różne okazy żuczków, żab oraz grzybów. Po powrocie do leśniczówki nauczyliśmy się jeszcze rozpoznawać trzy drzewa iglaste i ten kto zapamiętał ich nazwy mógł dopiero upiec sobie kiełbaskę.
     Na zakończenie pobytu w tym pięknym miejscu podziękowaliśmy naszemu przewodnikowi Panu Leśniczemu za przekazanie cennych wiadomości o lesie i jego mieszkańcach. Zmęczeni, ale w dobrych humorach wróciliśmy do szkoły.