12 października 2023 r. w naszej szkole odbyła się niezwykle ważna uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów klasy pierwszej połączona z Dniem Edukacji Narodowej. To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców.

W tym dniu  uczniowie klasy pierwszej oficjalnie zostali przyjęci do grona uczniów naszej szkoły. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać, recytować wiersze oraz wspaniale tańczyć.
Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie przez Dyrektora Szkoły Panią Laurę Kornaś. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki.
Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, albumy oraz upominki  Po uroczystości nie zabrakło również słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców. Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.
Z okazji Dnia Edukacji składamy Nauczycielom oraz wszystkim Pracownikom serdeczne życzenia, wielu sukcesów zawodowych, spełnienia obranego celu oraz tego, aby podejmowany trud był źródłem satysfakcji! Pragniemy, aby nie zabrakło Wam zapału do kształtowania naszych sumień, abyście uczyli nas pokonywania zła i kierowania się w życiu tylko dobrem. Potrzebne są nam wzorce! Wy, drodzy Nauczyciele jesteście takimi wzorcami.