Dzień Pluszowego Misia, obchodzony w naszej placówce 24 listopada, to święto poświęcone jednemu z najbardziej uwielbianych pluszowych przyjaciół dzieci. Niewiele osób wie, że pluszowy miś to zabawka z niezwykłą historią. Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelta, który w 1902 roku wybrał się z przyjaciółmi na polowanie.

Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka, którego prezydent kazał uwolnić. Całą historia została zilustrowana komiksem w waszyngtońskiej prasie. Jednym z czytelników gazety był pewien producent zabawek, który zainspirował się tym wydarzeniem i stworzył nową zabawkę dla dzieci, właśnie w formie pluszowego misia. Nazwał go Teddy Bear, co nawiązywało do imienia prezydenta USA. Dziś pluszowy miś to kultowa zabawka na całym świecie i mimo upływającego czasu oraz pojawiania się coraz bardziej nowoczesnych rozrywek, bywa największym przyjacielem dziecka.
W naszej szkole nie mogło zabraknąć obchodów związanych z tym wydarzeniem. Tego dnia dzieci z grupy ,,Motylki’’ i ,,Sówki’’ przyniosły ze sobą swojego ulubionego misia. Na początku dzieci wysłuchały historii powstania pluszowego misia, a następnie każde dziecko zaprezentowało grupie swojego przyjaciela. Dzieci porównywały misie pod względem wielkości i segregowały od najmniejszego do największego. Ten dzień był pełen misiowych zabaw i zadań! Przedszkolaki wycinały drogę do misia, wykonywały ćwiczenia wspomagające integrację sensoryczną wypełniając kontur misia makaronem, wyszukiwały rączkami misiowych obrazków z tacy pełnej kulek hydrożelowych, a także usprawniały umiejętność liczenia za pomocą guzików. Wisienką na torcie były odwiedziny samego Misia Puchatka! Bohater dnia zatańczył z dziećmi w pociągu do piosenki ,,Jadą, jadą misie’’ i rozdał każdej grupie miodek. ,,Motylki’’ i ,,Sówki’’ podziękowały Puchatkowi, a następnie przygotowały z użyciem miodu, wafelków, bananów i żurawiny zdrowe, misiowe przekąski!